Wzory etniczne w aranżacji wnętrz: Inspiracje z różnych kultur

lut 10, 2021 przez

Wzory etniczne w aranżacji wnętrz: Inspiracje z różnych kultur

WZORY ETNICZNE W ARANŻACJI WNĘTRZ: INSPIRACJE Z RÓŻNYCH KULTUR

Wzory etniczne to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Ich oryginalność, kolorystyka oraz bogactwo wzorów pochodzących z różnych kultur nawiązują do tradycyjnych i egzotycznych stylów, dodając pomieszczeniom nowoczesnego wyrazu i charakteru. W artykule przedstawimy inspiracje z różnych kultur, które mogą być doskonałym sposobem na wyeksponowanie aranżacji wnętrz w nowym, ciekawym świetle.

  1. Afrykańskie wzornictwo

Afrykańskie wzornictwo kojarzy się z dziką przyrodą, kolorowymi tkaninami oraz oryginalnymi zdobieniami. Charakterystyczne wzory pochodzące z różnych regionów Afryki to m.in. geometryczne kształty, motywy zwierzęce, linie, kropki które są wytwarzane w technice batiku, czyli ręcznym barwieniu materiałów naturalnych. Aranżując wnętrza warto wykorzystać jasne, naturalne kolory ziemi, takie jak brązy, beże i odcienie zielonego.

  1. Azjatycki styl

Azjatycki styl w modzie i aranżacji wnętrz zyskuje coraz większą popularność. Wzory z Chin, Japonii, Indii odznaczają się delikatnymi, minimalistycznymi kształtami, oszczędnym zastosowaniem kolorów i dbałością o proporcje i ład przestrzenny. Wzory mogą być wkomponowane w różne elementy wnętrza, takie jak rolety z bambusa, poduchy z delikatnej jedwabnej tkaniny, abażury.

  1. Wzory z Ameryki Południowej

Kultury południowoamerykańskie charakteryzują się kolorowymi, intensywnymi wzorami, które powstają często w technice ręcznego haftu na bawełnianych tkaninach. Zdobione elementy domowych wyprasek, narzut, dywanów warto wkomponować w jasne, minimalistyczne wnętrza. Kolorowe wzory dopełnią stylizację, dodając ożywienia i egzotycznego klimatu.

  1. Europejska elegancja

Europejskie wzornictwo to klasyka, która zawsze będzie na topie. Poduszki, narzuty, obrusy zdobione delikatnymi haftami, koronkami czy też eleganckimi, roślinnymi motywami dobierane w jasnych kolorach, takich jak biały, beż, pudrowy róż, dodają wnętrzom wyrafinowania i elegancji.

  1. Wzory z Bliskiego Wschodu

Zachodnie wyobrażenia związane z kulturą Bliskiego Wschodu to często przepych i nadmiar, ale to tylko jedna strona medalu. Tak naprawdę oryginalne, ręcznie robione dywany, narzuty i poduszki zdobione orientalnymi motywami są bardzo eleganckie i dekoracyjne, wydobywając z pomieszczenia pierwotną egzotykę. Cechą charakterystyczną wzorów z tego regionu są typowe, krągłe, floralne motywy.

WZORY ETNICZNE TO MODNY TREND, KTÓRY WSPANIALE DOPASOWUJE SIĘ DO KAŻDEGO STYLU. WYKORZYSTANIE UNIKALNYCH WZORÓW Z RÓŻNYCH KULTUR POZWALA NA WYJŚCIE POZA KONWENCJE, DODAJĄC WYRAZU I OSOBISTOŚCI POMIESZCZENIOM. WARTO POZNAĆ TRADYCJE INNYCH KULTUR I W WPASOWANIU ICH DO NASZYCH ARANŻACJI, TWORZYĆ CZYNNY WYMIAR PRZEŻYWANIA KULTURY.

Podobne

Tagi