Agregaty prądotwórcze

lis 4, 2020 przez

Agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko na skalę przemysłową, ale w i domach prywatnych. Generatory prądu trójfazowego umożliwiają dostarczenie elektryczności tam, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony lub niemożliwy. Prywatni użytkownicy traktują agregaty prądotwórcze także jako zapasowe źródło energii (na wypadek awarii) lub jako dodatkowe zasilanie na ogrodzie. Zanim jednak przymierzymy się do zakupu agregatu, warto zapoznać się z podstawowymi rodzajami tych urządzeń.

W warunkach domowych najpopularniejszym typem generatorów są agregaty prądotwórcze przenośne. Przykładem takiego niezwykle kompaktowego urządzenia może być Zipper ZI-STE1000IV, który posiada niewielkie wymiary, waży zaledwie 14,6 kg oraz 2,5l zbiornik paliwa, który umożliwia wydajną pracę w czasie 4 godzin. Innym przykładem agregatu prądotwórczego walizkowego może być F 2001 IS wkW Fogo, w którym zastosowano technologię inwerterową. Takie kompaktowe urządzenia przydadzą się na kampingu, działce, ogrodzie lub jako zapasowe źródło zasilania w gospodarstwie domowym.

Jeżeli potrzebujemy generatora prądu tylko jako urządzenia awaryjnego lub zasilającego popularne urządzania RTV i AGD, to możemy ze spokojem zdecydować się na zakup agregatu prądotwórczego jednofazowego. Generatory prądu trójfazowego będą potrzebne, jeżeli potrzebujemy zasilić także urządzenia trójfazowe, np. pompę pieca grzewczego.

Bardziej wymagający mogą zainwestować też w nieco droższe, ale bardziej wydaje agregaty prądotwórcze przenośne, które umożliwiają generowanie prądu nawet do 8 godzin. Dużą popularnością cieszą się w Polsce agregaty prądotwórcze Honda, choć warto zwrócić uwagę także na propozycje innych producentów. Przykładem wydajnego i wytrzymałego, ale jednocześnie ekonomicznego urządzenia jest generator inwerterowy przenośny MG5 Wacker Neuson, którzy przy pojemności baku 25 l umożliwia stałe i wydajne generowanie energii przez cały dzień roboczy.

Bardziej zaawansowane agregaty prądotwórcze przenośne lub trójfazowe sprawdzą się oczywiście w fachowym wykorzystaniu np. w warsztatach czy halach produkcyjnych, niemniej jednak mogą się też niekiedy okazać przydatne w warunkach domowych. Jeżeli posiadamy gospodarstwo lub przydomowy warsztat, nawet na „własne potrzeby”, to warto pomyśleć nad bardziej zaawansowanym urządzeniem, które w wielu sytuacjach może okazać się wyjątkowo niezbędne.

Gwarantujemy wysokiej jakości generatory prądu w różnych wariantach i co ważne, w korzystnych cenach. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami oferowanymi przez nasz sklep internetowy. W przypadku pytań i wątpliwości, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości, niezależnie od tego czy chcą Państwo kupić sprawdzony generator prądu trójfazowego, czy też jakikolwiek inny artykuł.

 

Podobne

Tagi