Ogrodzenie panelowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

sty 20, 2021 przez

Ogrodzenie panelowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ogrodzenie pełni funkcję zabezpieczenia, a jednocześnie wizytówki posesji. Nic więc dziwnego, że do jego wyboru wiele osób przykłada tak dużą wagę. Szukasz rozwiązania, które będzie estetyczne, trwałe, uniwersalne, a jednocześnie niezbyt drogie? Być może to właśnie ogrodzenie panelowe spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, jakie są jego największe zalety.

Płot panelowy jest uniwersalny

Płoty panelowe powstają z gotowych segmentów, najczęściej wykonanych z metalowych prętów tworzących siatkę. Najpopularniejsze są tzw. ogrodzenia panelowe 3D – takie, które mają nie płaską, a trójwymiarową konstrukcję. Elementy te zazwyczaj łączy się metalowymi słupkami. Można je również uzupełnić o dowolną podmurówkę. Jest to bardzo prosty typ ogrodzenia, ale właśnie na tym polega jego siła. Płot z paneli jest niezwykle uniwersalny i dobrze pasuje do każdej działki i każdego stylu architektonicznego. Możesz jednak zdecydować się również na inny design. Na rynku dostępne są ogrodzenia panelowe pełne wykonane w różnych stylach i z rozmaitych materiałów.

Ogrodzenie panelowe jest solidne i wytrzymałe

Klasyczny płot z paneli jest ażurowy, w związku z czym zazwyczaj nie kojarzy się z solidnością. Może być jednak bardzo trwały! Jeśli tylko nie dasz się skusić na przesadnie tanie ogrodzenie panelowe (np. z marketu), a wybierzesz produkt renomowanego producenta, z powodzeniem przetrwa on na Twojej działce wiele lat! Wykonana z grubych stalowych drutów siatka jest naprawdę wytrzymała, a dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu bez większego problemu zachowa swój wygląd i właściwości niezależnie od warunków atmosferycznych. Gdy dojdzie do mechanicznego uszkodzenia ochronnych powłok, wystarczy oczyścić płot i pomalować go farbą do metalu. Dzięki temu prostemu zabiegowi konserwacyjnemu odzyska dawny wygląd.

Budowa ogrodzenia panelowego jest szybka i prosta

Nie masz czasu lub energii na skomplikowaną budowę? Zapewne ucieszy Cię fakt, że płot panelowy postawisz bardzo szybko. Jego ciężar może się opierać wyłącznie na metalowych słupkach osadzonych na stopach fundamentowych umieszczonych w gruncie. Nieco bardziej skomplikowana jest budowa ogrodzenia z podmurówką, ale również nie powinna ona trwać zbyt długo. Możliwe jest samodzielne wykonanie prac, co pozwoli obniżyć koszty realizacji projektu.

Ogrodzenie z paneli jest estetyczne

Ogrodzenie z paneli udowadnia, że to, co praktyczne i trwałe, wcale nie musi być brzydkie. Jego stylistyka z łatwością dopasuje się do każdego domu, przy każdym będzie też wyglądać lekko i nowocześnie. Ażurowe panele nie dominują w aranżacji, dzięki czemu łatwiej docenić wygląd budynku czy otaczającego go ogrodu. Występują ponadto w wielu kolorach. Jeśli zależy Ci na większej prywatności, możesz przy nich posadzić wysoką roślinność.

Szukasz estetycznego ogrodzenia panelowego w Łodzi lub okolicach? Postaw na najlepszego producenta w województwie łódzkim: https://betto.pl/

Płot z paneli jest niedrogi

Warto również zainteresować się tego rodzaju ogrodzeniem ze względu na koszt jego budowy. Jest on, oczywiście, zależny od rozmiaru działki, a także od typu wybranych paneli. Warto również pamiętać, że cena nieco wzrośnie, jeśli zdecydujesz się zbudować podmurówkę. Jeśli jednak chodzi o klasyczne ogrodzenie panelowe, koszt jego budowy zawsze jest przystępny – znacznie niższy niż np. w przypadku ogrodzenia łupanego czy gabionowego.

Czy warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe? To zależy, czego dokładnie oczekujesz od swojego płotu. Na pewno jest to jednak wariant godny rozważenia – szczególnie, jeśli zwracasz uwagę na cenę.

 

 

Podobne

Tagi