Jak zaprojektować wejście do domu? 7 praktycznych pomysłów na stworzenie wejścia, gdy go nie masz

mar 12, 2021 przez

Jak zaprojektować wejście do domu? 7 praktycznych pomysłów na stworzenie wejścia, gdy go nie masz

W typowym nowoczesnym mieszkaniu może być trudno znaleźć odpowiednią równowagę między stylem a funkcjonalnością, zwłaszcza jeśli chcesz zaprojektować przedpokój z niewielką ilością miejsca. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z otwartym planem piętra, czy ciasnymi ścianami i wąskimi korytarzami, nieuchronnie napotkasz pewne wyzwania, jeśli chodzi o przekształcenie wynajmu w idealny dom. Sekretem uzyskania przyjemnego wejścia do mieszkania jest maksymalizacja przestrzeni oraz uczynienie go jasnym i przestronnym, ponieważ jest to miejsce, które wita zarówno Ciebie, jak i Twoich gości. Odrobina kreatywności zawsze oszczędza dzień, więc oto siedem sposobów na przekształcenie nieistniejącego foyer w zachwycające wejście.

Jak zaprojektować wejście do domu? Dodaj lustra

Wyrzeźbienie przedpokoju w już ciasnym mieszkaniu może sprawić, że Twoje miejsce będzie wyglądać na mniejsze. Najlepszym sposobem na stworzenie iluzji większej przestrzeni jest zawieszenie dużego lustra, które zmieści się nawet w najwęższych przejściach. Jest to nie tylko stylowa opcja, ale także wydajna – wzmocni naturalne światło i rozjaśni wejście. Ponieważ możesz z łatwością umieścić eleganckie lustro jako główną atrakcję, uczyń je centralnym punktem swojego przedpokoju i niech będzie gwiazdą przytulnego domu.

Pomysł na wejście do domu – oddzielenie przestrzeni

Otwarty układ planu piętra jest jak puste płótno, na którym możesz wyrazić swój styl, ale może być zniechęcające, jak go połączyć bez zdefiniowanych obszarów. Aby upewnić się, że Twój dom ma ciepło i intymność już od wejścia, skoncentruj się na stworzeniu odpowiedniego przedpokoju. Najlepszym sposobem na rozwiązanie otwartego układu podłogi jest oddzielenie go od reszty przestrzeni za pomocą mebli do utworzenia przegrody. Oddziel niewielki obszar przed drzwiami za pomocą eleganckiej szafki lub regału, na którym możesz ładnie wyeksponować swoje książki.

Jeśli chcesz wybrać najbardziej ekonomiczną opcję, zdefiniuj swoje sztuczne foyer, ustawiając meble we właściwych miejscach. Możesz ustawić kanapę lub sofę równolegle do drzwi i może dodać trochę miejsca za nimi, aby uzyskać dodatkową przestrzeń.

Jak zrobić wejście do domu – użyj dywaników

Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, dywaniki mają magiczną moc, jeśli chodzi o tworzenie iluzji oddzielnej przestrzeni. Jeśli umieścisz dywan lub chodnik przy drzwiach, stworzy to wygląd odrębnego przedpokoju. Uczyń go w centrum uwagi, wybierając żywy wzór lub odważny kolor i gustownie połącz go z wystrojem swojego domu. Należy jednak pamiętać, że ludzie będą na niego deptać w butach, więc wybierz taki, który nie wygląda na brudny po kilku użyciach i który można z łatwością wyczyścić. Wzorzyste dywaniki i ciemne, ale żywe kolory to świetna opcja, ponieważ są bardziej wyrozumiałe.

Jak wykończyć wejście do domu – ustaw półki

Wygoda i praktyczność kluczem do zaprojektowania idealnego przedpokoju. Ponieważ utrzymanie wszystkiego w porządku, gdy zawsze się spieszysz, może być trudne, pierwszą rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest sposób, w jaki możesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń, zachowując ją jednocześnie estetyczną. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na szafę w przedpokoju, ale nadal potrzebujesz funkcjonalnego miejsca do przechowywania, dodaj kilka pływających półek, na których możesz po powrocie do domu umieścić pocztę i klucze.

Nowoczesne wejście do domu – uwzględnij rośliny

Nic tak nie wita w domu, jak odrobina zieleni. Rośliny stworzą płynne przejście z zewnątrz do wewnątrz i łatwo jest wymyślić genialne pomysły na aranżację kilku doniczek dla artystycznego wejścia. Wybierz rośliny, które dobrze sobie radzą przy słabym oświetleniu, takie jak delikatna lilia pokojowa, kilka łodyg lub mocne kaktusy. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na doniczki, spróbuj zawiesić kilka roślin winorośli, takich jak szybko rosnący bluszcz, aby ożywić ścianę. Tak czy inaczej, rośliny z pewnością wniosą więcej energii i charyzmy do zwykłego przedpokoju, a umieszczone w pobliżu lub przed lustrem wzmocnią i rozjaśnią każdą przestrzeń.

Zaprojektuj ścianę akcentującą

Sekretną zaletą małego przedpokoju jest to, że możesz uciec od śmiałej, graficznej ściany. Postaw na jasną, wzorzystą tapetę, która zarówno świetnie wygląda, jak i podkreśla Twoją osobowość. Jeśli nie jesteś fanem tapet, wybierz swoją artystyczną stronę i stwórz galerię ścienną ze zdjęciami lub dziełami sztuki, które podkreślają Twój osobisty styl. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że wejście do Twojego domu odzwierciedla Twoją osobowość i emanuje dobrymi wibracjami. Jeśli mocny, wyrazisty design przytłacza w innych częściach mieszkania, wyróżnienie się przedpokoju z pewnością nada mu szczególnego uroku.

Uczyń to wygodnym

Jeśli nie brakuje Ci miejsca na podłodze, spróbuj umieścić ławkę lub stylowe krzesło w przedpokoju. Wybierz przedmiot, który będzie pasował do Twojego gustu i budżetu i doda odrobinę komfortu do przedpokoju. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać to, zainwestuj w ławkę z dodatkowym schowkiem pod spodem, aby Twoje buty były uporządkowane. Niezależnie od tego, na którą opcję wybierzesz, o ile masz mało miejsca na zawiązanie butów, nawet najmniejsze przejścia będą wydawać się całe.

Podobne

Tagi