Ogrodzenia w stylu nowoczesnym – minimalistyczne rozwiązania

maj 3, 2021 przez

Ogrodzenia w stylu nowoczesnym – minimalistyczne rozwiązania

Nowoczesne ogrodzenia to rozwiązania, które wpisują się w obecne trendu minimalistyczne i proste kształty. To rozwiązania, które nie tylko spełniają funkcje praktyczne, ale również znakomicie komponują się z nowoczesną architekturą.

I. Minimalistyczne ogrodzenia – co to właściwie oznacza?
Minimalizm to styl, który jest obecny we wszystkich dziedzinach życia i sztuki. W przypadku ogrodzeń, minimalistyczne rozwiązania to obrzeża wykonane z prostych materiałów, proste formy bez dodatkowych ornamentów, np. kute ozdoby czy rzeźby. Tego typu ogrodzenia wyróżniają się:

 • prostotą formy
 • minimalnymi detalami
 • neutralną kolorystyką
 • brakiem zbędnych ozdób

II. Jakie materiały najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych ogrodzeniach?

 1. Beton – ogrodzenia betonowe to rozwiązania, które charakteryzują się nie tylko minimalizmem formy, ale również wyjątkowo trwałym i stabilnym materiałem. Dzięki temu stanowią one doskonałe zabezpieczenie prywatnej posiadłości. Betonowe ogrodzenia będą doskonale komponować się z nowoczesnymi gmachami.

 2. Siatka – koronkowa siatka metalowa to kolejne rozwiązanie, które świetnie wpisuje się w nowoczesne trendy. Takie ogrodzenia charakteryzują się lekkością i elegancją. Siatka jest materiałem, który oferuje wiele możliwości aranżacyjnych, np. w połączeniu z roślinami.

 3. Drewno – naturalne materiały to rozwiązania, które wpisują się w minimalistyczne trendy. Ogrodzenia drewniane oferują wiele możliwości aranżacyjnych, np. w postaci paneli dostępnych w różnych kolorach i wymiarach. Drewno pasuje do różnych stylów, w tym do nowoczesnego.

III. Jakie dodatki warto zamontować w nowoczesnych ogrodzeniach?
Minimalistyczne ogrodzenia to rozwiązania, które nie wymagają ozdobnego wyposażenia. Niemniej warto rozważyć możliwości zastosowania:

 1. Oświetlenia – punktowe oświetlenie montowane w ogrodzeniu to rozwiązanie, które wprowadza do ogrodu romantyczną atmosferę i jednocześnie zapewnia lepszą widoczność w nocy.

 2. Rośliny – naturalne kwiaty, kępy traw czy małe drzewka doskonale komponują się z ogrodzeniami. To rozwiązanie, które przykuwa uwagę i dodaje charakteru.

 3. Szyldy i znaki – prostokątne szyldy wykonane z metalu lub wytłaczane litery oznaczające nazwę posesji to doskonałe uzupełnienie nowoczesnego ogrodzenia.

IV. Jakie ogrodzenia pasują do nowoczesnej architektury?

 1. Ogrodzenia betonowe – obecnie dostępne są w formie pionowych płyt, zintegrowanych z klinkierem lub drewnem, co daje efekt wykończenia budynku.

 2. Ogrodzenia kute – kute ozdoby stanowią subtelne i eleganckie wykończenie nowoczesnego ogrodzenia.

 3. Ogrodzenia drewniane – panele z desek lub deski kryte impregnatami lub lakierami w kolorze szarym, antracytowym lub innym kolorze idealnie wpisują się w trendy nowoczesne.

V. Podsumowanie:
Nowoczesne ogrodzenia to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prostotę formy, minimalistyczne rozwiązania wzornicze i funkcjonalność. Są to również rozwiązania, które świetnie nadają się do nowoczesnej architektury. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i dodatków, możemy stworzyć przejrzystą i funkcjonalną przestrzeń wokół swego domu.

Podobne

Tagi