Wnętrza morskie: Relaksacyjna atmosfera nad brzegiem morza

kwi 23, 2020 przez

Wnętrza morskie: Relaksacyjna atmosfera nad brzegiem morza

Wakacje nad morzem są jednym z najpiękniejszych sposobów na relaks. Czy jednak zawsze możemy pozwolić sobie na wyjazd? Dlaczego nie stworzyć sobie atmosfery relaksu w swoim własnym domu? Spojrzenie na wnętrza morskie, dedykowane przede wszystkim tym, którzy pragną zde-stresować, pozwoli na chwilę zapomnieć o zgiełku, a jednocześnie wprowadzić do domu wakacyjną atmosferę.

  1. Kolorystyka morska – klucz do sukcesu

Wprowadzenie morza do wnętrza mieszkania to przede wszystkim inspirująca i relaksacyjna kolorystyka. Odcienie bieli, biel pastelowa, mięta, błękit, granat i szary są idealnymi barwami, z których możemy skorzystać. Poprzez wybór kolorów z palety morskiej można wprowadzić do domu atmosferę świeżości i przestronności.

  1. Meble i dodatki na miarę plażowego stylu

Wybierając meble, należy stawiać na minimalistyczne formy, a także funkcjonalność i jakość wykonania. Meble z drewna, wikliny czy rattanu sprawdzą się idealnie we wnętrzach w stylu plażowym. Zwykle są to meble o jasnych barwach, a czasami dodatkowo pokryte specjalnymi olejkami, które chronią je przed zniszczeniem wilgocią.

Naturalne materiały takie jak kora drzewa czy muszle morskie są elementami, które wspaniale komponują się w tym stylu. Niektóre dodatki takie jak kosze rattanowe, kije plażowe czy wiklinowe pufy dodadzą charakteru wnętrzu oraz przywołają wspomnienie wakacji.

  1. Morze w tle – dekoracyjne ściany

Warto sięgnąć po fototapety z motywami morskimi lub postawić na dekoracyjne ściany. Ciekawą propozycją są również gabloty z morskimi skarbami jak muszle, gwiazdy czy łódki, które uzupełnią aranżacje w stylu plażowym.

  1. Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie w stylu plażowym powinno być przyjazne dla oczu. Najlepiej stawiać na jasne światło, takie jak to odbijające się od wody. Można wykorzystać proste lampy wiszące lub kinkiety, do których można dodać żarówki w kolorze morskim lub z materiałem przypominającym sieć rybacką.

  1. Dalsze inspiracje ze stylem morskim

Wnętrza morskie są bardzo popularne wśród projektantów wnętrz i specjalistów od aranżacji. Można czerpać wiele inspiracji z internetu, katalogów lub chodząc po sklepach. Widząc jakie meble, dodatki czy kolory są wykorzystywane do stworzenia stylu morskiego, łatwiej będzie wprowadzać je do swojego domu.

Podsumowując, stworzenie wnętrza morskiego w domu to nie tylko piękne wykończenie, ale przede wszystkim relaksacyjna atmosfera nad brzegiem morza, której każdy z nas potrzebuje. Przy stosowaniu minimalizmu, dobrych jakościowo mebli oraz odpowiedniego oświetlenia i akcesoriów, jest to ruch prosty i tani, który może odmienić nasz dom.

Podobne

Tagi