Wnętrza vintage: Stylowe połączenie przeszłości z teraźniejszością

lip 4, 2021 przez

Wnętrza vintage: Stylowe połączenie przeszłości z teraźniejszością

Wnętrza Vintage: stylowe połączenie przeszłości z teraźniejszością

Jeśli jesteś miłośnikiem klasycznych stylów, a jednocześnie pragniesz wprowadzić do swojego domu nowoczesne rozwiązania, styl vintage będzie idealnym wyborem. Dla wielu osób stał się on synonimem klasyki, elegancji oraz przede wszystkim – wyjątkowego stylu. W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, jak połączyć elementy z przeszłości z nowymi, modernistycznymi meblami czy dodatkami. Styl vintage to odpowiedź na to pytanie. W tym artykule opowiemy Ci o tym, jak stylowo połączyć przeszłość z teraźniejszością.

  1. Vintage – co to takiego?

  2. Elementy vintage – skąd je czerpać?

  3. Wnętrza w stylu vintage – jak je urządzić?

  4. Dodatki – stylowe dopełnienie twojego wnętrza

  5. Podsumowanie

  6. Vintage – co to takiego?

Styl vintage to połączenie modnego w latach 20. i 30. XX wieku glamour z rustykalnym stylem prowansalskim. To jedna z najmodniejszych tendencji w dzisiejszych czasach – zwłaszcza w aranżacji wnętrz. Kluczową cechą stylu vintage jest to, że pozwala on na swobodną kombinację mebli, dekoracji oraz tapet. Wszystko to w celu stworzenia klimatu sprzed kilkudziesięciu lat, ale w aktualną odsłonę.

  1. Elementy vintage – skąd je czerpać?

Nowoczesne akcenty łączą się idealnie z przedmiotami typowymi dla stylu vintage – kryształowymi lampami, łóżkami z litego drewna, witrażami oraz starymi fotelami. Tego typu meble można znaleźć przede wszystkim na targach staroci czy internetowych portalach aukcyjnych. Ważne jest, aby dokładnie zbadać stan i jakość danego przedmiotu oraz upewnić się, że będzie on pasował zarówno do stylu, jak i pomieszczenia, w którym zostanie ustawiony.

  1. Wnętrza w stylu vintage – jak je urządzić?

Wnętrza w stylu vintage najlepiej urządzić przy użyciu neutralnych kolorów, takich jak beże, ecru, jasne pudrowe różowe czy pastelowe kolory. Ciekawym rozwiązaniem będzie stworzenie przestrzeni, w której dominować będzie jeden wyrazisty kolor, na przykład bordo, granat czy ceglasta czerwień, połączone z naturalnymi materiałami. Ostateczny efekt aranżacji może wzmacniać wprowadzenie dodatków, takich jak panele w szarościach, a także kwiatów w wiklinowych koszach czy kolorowych wazonach.

  1. Dodatki – stylowe dopełnienie twojego wnętrza

W skład aranżacji vintage nie może zabraknąć stylowych dodatków. Najlepiej, aby były one w kolorach pastelowych i w stylu rustykalnym, na przykład ceramiczne garnki czy filiżanki, koronkowe serwetki, etc. Ciekawym elementem dekoracyjnym będzie również pochodząca sprzed kilkudziesięciu lat miękka, welurowa kanapa, a przy niej – gramofon i stojące obok niego stare płyty, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalny nastrój.

  1. Podsumowanie

Styl vintage zyskuje na popularności nie tylko dzięki swoim walorom estetycznym, ale przede wszystkim – unikatowości. Dzięki niemu można stworzyć wyjątkowy klimat sprzyjający wypoczynkowi i relaksowi. Połączenie nowoczesnych elementów z przedmiotami z przeszłości to niezwykle trafiona koncepcja, która pozwala nie tylko na ciekawą aranżację wnętrza, ale również wprowadza obecny trend do mieszkania czy domu, ciekawe połączenia barw i materiałów.

Podobne

Tagi